20 października 2023 r.
SZKLANE LNIANE Centrum Konferencyjno-Bankietowe

ul. Pelczara 156, 38-420 Korczyna

Szanowni Państwo,

20 października 2023 odbędą się XII Krośnieńskie Jesienne Warsztaty Kardiologiczne organizowane przez Intercard Sp. z o.o., Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Krośnie.

W Centrum wykonywane są zabiegi koronarografii i koronaroplastyki, interwencyjne leczenie zaburzeń rytmu serca czyli ablacje oraz rotablacje. Warto wspomnieć, że niedawno wykonano pierwszy w Krośnie zabieg w asyście pompy Impella C, która implantowana do serca, przejmuje funkcję lewej komory serca.

XII Krośnieńskie Jesienne Warsztaty Kardiologiczne mają na celu przybliżenie i pogłębienie wiedzy z zakresu kardiologii, w tym kardiologii inwazyjnej dając możliwość wymiany doświadczeń i wspólnej debaty.

Zapraszamy wszystkich lekarzy:

  • specjalistów kardiologii
  • specjalistów chorób wewnętrznych
  • specjalistów chorób płuc
  • specjalistów radiologii i diagnostyki obrazowej
  • specjalistów medycyny rodzinnej
  • specjalistów medycyny ratunkowej
  • specjalistów neurologii
  • specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii
  • w trakcie w/w specjalizacji

Rejestracja do 12.10.2023 r.

Do zobaczenia 20 października 2023 r.

Wykładowcy

Prof. dr hab. med. Dariusz Dudek

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Konsultant merytoryczny

Prof. dr hab. med. Tadeusz Przewłocki

Klinika Kardiologii Interwencyjnej
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum

Prof. dr hab. med. Leszek Bryniarski

II Klinika Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum

Prof. UR dr hab. med. Kazimierz Widenka

Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Kardiochirurgii Kierownik Kliniki Kardiochirurgii, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie Uniwersytet Rzeszowski Prezes Stowarzyszenia „Klub Kardiochirurgów Polskich”

Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Kopeć

Klinika Chorób Serca i Naczyń
Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum

Dr n. med. Marcin Nosal

Ordynator Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Krośnie

Dr n. med. Renata Rajtar-Salwa

Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Zastępca Kierownika Oddziału Klinicznego Kardiologii
oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych

Lek. med. Michał Susuł

Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Dr n. med. Aleksander Zeliaś

Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii w Nowym Sączu

Agenda warsztatów

15:30 – 15:50

Rejestracja uczestników

15:50 – 16:00

Otwarcie warsztatów i przywitanie uczestników

16:00 – 16:25

„Tętnicze nadciśnienie płucne- diagnostyka i nowoczesna terapia.”
Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Kopeć – 25 min

16:25 – 16:50

„Tomografia komputerowa serca w 2023 roku – wartość diagnostyczna i podstawa planowania zabiegów w chorobie niedokrwiennej serca”
Prof. dr hab. n. med. Dariusz Dudek – 25 min

16:50 – 17:15

„Plastyka czy wymiana w niedokrwiennej niedomykalności mitralnej?”
Prof. UR dr hab. n. med. Kazimierz Widenka – 25 min

17:15 – 17:40

„Fenokopie przerostu – kardiomiopatia przerostowa i amyloidoza serca, obecny stan wiedzy”
Dr n. med. Renata Rajtar- Salwa, lek. med. Michał Susuł – 25 min

17:40 – 18:00

PRZERWA – Prezentacja sponsorów

18:00 – 18:25

„Farmakoterapia po interwencjach w obrębie tętnic obwodowych”
Prof. dr hab. n. med. Tadeusz Przewłocki – 25 min

18:25 – 18:50

„Udrożnienia przewlekłych okluzji tętnic wieńcowych u chorych z bardzo niską frakcją wyrzutową lewej komory.”
Prof. dr hab. n. med. Leszek Bryniarski – 25 min

18:50 – 19:15

„Wstrząs kardiogenny.”
Dr n. med. Aleksander Zeliaś – 25 min

19:15 – 19:40

„Trudni chorzy – nowe możliwości diagnostyki i terapii inwazyjnej w Krośnie”
Dr n. med. Marcin Nosal – 25 min

19:40 – 20:00

PRZERWA – Prezentacja sponsorów

20:00

KOLACJA

Formularz rejestracji uczestnika

Dane podstawowe

Miejsce pracy

ORGANIZATOR

intercard logo

CENTRUM KARDIOLOGII INWAZYJNEJ, ELEKTROTERAPII i ANGIOLOGII W KROŚNIE

PATRONAT HONOROWY

1

CATERING

3

CERTYFIKATY

401-160

INFARMA

IZBA POLMED i MEDTECH Polska

WSPÓŁPRACA

Graphic1

Fundacja Ośrodek Badań Medycznych

SPONSOR ZŁOTY

5
Philips_logo.svg

SPONSOR SREBRNY

4

SPONSOR BRĄZOWY

Pfizer_logo.svg
nowe-logo

SPONSOR INDYWIDUALNY

Terumo.svg
9
Siemens_Healthineers_logo.svg

Strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.