Niestabilność stawu barkowo-obojczykowego to najczęściej występująca niestabilność w obrębie obręczy barkowej. Polega na uszkodzeniu połączenia pomiędzy obojczykiem a łopatką. Najczęściej dochodzi do niego u rowerzystów, motocyklistów, narciarzy oraz wszystkich tych osób, które, w trakcie przemieszczania się z dużą prędkością, upadają na bark, z podparciem lub bez podparcia się kończyną górną. Dochodzi wtedy do zerwania połączeń pomiędzy obojczykiem a łopatką i przemieszczania się obojczyka ku górze. Po urazie charakterystyczne są dolegliwości bólowe zlokalizowane w przedniej części stawu ramiennego. Ból nasila się przy ruchach ramienia i na ogół uniemożliwia używanie kończyny.
Do otwartego stawu barkowo-obojczykowego zakłada się płytkę, zakończoną hakiem, który wchodzi pod wyrostek barkowy i stabilizuje staw barkowo-obojczykowy.
Decyzję o konieczności wykonania zabiegu podejmuje specjalista Intercard zawsze w trakcie indywidualnej konsultacji, po dokładnym badaniu i przeanalizowaniu wyników.
Wskazania do wykonania zabiegu:
- ból zlokalizowany w przedniej części stawu barkowego w okolicy obojczyka pojawiający się szczególnie przy ruchach ponad głową i przy odwodzeniu ramienia (ruch do boku ponad głową)
- obrzęk w okolicy obojczyka
Nasi specjaliści
Umów się na wizytę odpłatnie
Zespół Poradni Specjalistycznych
ul. płk. J. Kilińskiego 68
tel.: +48 18 547 30 40
tel.: +48 18 540 02 00
email: poradnia-ns@intercard.net.pl